| IngerasulMicut a întrebat:

Salut TPU! Profesorii au voie să fumeze în curtea școlii? Pentru că profesorul de fizică o face thinking

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu au voie.
Conform L.349/2002, pentru prevenirea şi combaterea efectelor consumului produselor din tutun, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"ART. 3. (1) Se interzice fumatul în toate spaţiile publice închise, spaţiile închise de la locul de muncă, mijloacele de transport în comun, locurile de joacă pentru copii. De la prezentele prevederi fac excepţie celulele pentru deţinuţi din penitenciarele de maximă siguranţă.
(1^1) Se interzice complet fumatul în unităţile sanitare, de învăţământ, precum şi în cele destinate protecţiei şi asistenţei copilului, de stat şi private."

| Drimmero a răspuns:

Nu inteleg de ce nu ar avea profesorii voie sa fumeze in pauza, adica in timpul lor liber adulti fiind asumandu-si obiceiul asta. Eu in generala si in liceu am avut profesori care fumau afara. Nimeni nu avea o problema cu asta. Pana la urma e strict problema lor daca fumeaza in pauza, nu comit vreo ilegalitate, e interzis sa fumeze in interior.

| Wr3nch a răspuns:

Nu, dar mult noroc sa mai treci la fizica daca il raportezi.

| gabicoo a răspuns:

Profesorii nu au voie!
Elevii în schimb au! Chiar și în sala de clasă!

| gabicoo a răspuns:

Elevii au voie orice în Românica!
Să învețe le este strict interzis!

| ReddY25 a răspuns:

Sunt liberi sa facă ce vor laughing

| DeMicUnCălător a răspuns:

Este legal, dar nu moral

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legea fizicii spune că profii au voie orice.

| RaduRobertRO a răspuns:

Clar ca nu au voie, dar cine sa-i ia la întrebări?

| Andresso a răspuns:

Da-i o tigara scumpa cadou sa vezi cum iti pune 10 la fizica

| NisipLaMare a răspuns:

Nu stiu daca se gandesc unii, poate nu reuseste sa se lase de fumat din motive medicinale, nu ma refer la ierburi.
Ar fi fost frumos sa fumeze in spate.