| Low96 a întrebat:

Sunt in clasa a 12-a si m-am angajat recent... Daca sunt angajat mai pot primi alocatie de la scoala?
multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La ce alocatie de referi si ce varsta ai?
Spune aceste detalii si o sa-ti dau un raspuns concret.

| Anonimuserr a răspuns:

Până la 18 ani se primește alocație pentru copii dacă la aia te referi.
Dacă ai împliniți 18 ani, nu nu vei mai primi alocație pentru copii.
Exprimă-te mai clar ca să te ajut corect și concret.

| Low96 explică:

Pai am împlinit 18 ani si am facut cerere pentru alocatie de copii, dar asta a fost anul trecut si anul acesta am inteles ca trebuie să refac cererea pentru a primi alocatia in continuare, dar nu stiu daca mai are rost sa refac cererea având in vedere ca anul acesta sunt angajat... Tin sa mentionez ca sunt angajat cu program de 8 ore dupa scoala si in prezent am 19 ani împliniți