| Piri007 a întrebat:

Știe cineva în ce zi din săptămână pot susține examenul de redobândire permis în orașul Deva și ce acte sunt necesare pentru acesta?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te poti reprograma DUPA 15 zile de cand ai picat examenul, coform legii.
La reprogramare ti se va comunica ziua si ora urmatoarei examinari, in functie de cat sunt ei de ocupati.
Sincer, nu cred ca se va intampla nimic in decembrie, ca mai sunt 20 de zile si se incheie anul si sunt multe zile nelucratoare de Craciun si anul nou.
Daca esti norocos, probabil sfarsit de ianuarie sau februarie, anul viitor.
La reexaminare ai nevoei de dosarul complet pe care l-ai intocmit deja pentru prima examinare, buletinul si evident, dovada ca ai mai facut cateva ore cu instructorul, dupa ce ai picat examenul.

| Piri007 explică (pentru Violleta2022):

Mi-a fost luat permisul pe 3 luni și vreau să dau redobândire, nu am picat sala. Dar eu nu sunt din Deva, acolo am luat permisul și nu știu programul.

| awspam a răspuns:

Daca te-a prins beat sau ai calcat pietoni de ce sa mai iei permisul boss, mergi pe bicicleta ca asa macar nu omori pe nimeni
PS. la semaforul pentru masini exista si galben ca sa opresti nu sa accelerezi ca sa nu te prinda rosul

| goguPatent a răspuns (pentru Piri007):

Ai aici datele de contact.

https://hd.prefectura.mai.gov.ro/contact/

Poti suna si poti afla foarte usor direct de la sursa

| Piri007 explică (pentru awspam):

Am fost prins cu 105 in localitate, mă grăbeam la spital