| AnaMaria7777A7 a întrebat:

Testul de redobândire permis se susține pe calculator cum se da și sala sau pe foaie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca este reprimirea permisului in cazul suspendarii dreptului de a conduce. Si testul de 15 intrebari se sustine la fel ca in cazul probei teoretice pentru obtinerea permisului.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se mai da niciun test pe foaie

| helpforyou a răspuns:

"Pentru programarea la examen este necesar să vă prezentaţi la sediul Poliţiei unde vi s-a eliberat permisul auto, cu dovadă şi cartea de identitate. Examenul durează 20 de minute, conţine 15 întrebări şi este obligatoriu să răspundeţi corect la cel puţin 13 pentru a fi declarat „Admis". Spre deosebire de testul de obţinere a permisului auto, la care pot fi corecte mai multe variante de răspuns, în acest caz există un singur răspuns corect.
Acest examen se poate susține oricând doriți, săptămânal, și este gratuit. Important este faptul că examenul poate fi susținut doar pe perioada suspendării"

"Testul de verificare a cunoașterii regulilor de circulație se poate susține la orice serviciu al poliției rutiere."

https://www.drpciv-romania.ro/....../index.cgi

| suntserios a răspuns (pentru helpforyou):

Ai dat copy paste la atat text si tot nu ai reusit sa ii raspunzi la intrebare

| helpforyou a răspuns (pentru suntserios):

Da, pentru ca mai trebuie sa depuna piutin efort fiecare. Nu doar i-a de-a gata raspunsul si nu inteleg de ce este acel raspuns.

| helpforyou a răspuns (pentru suntserios):

Eu, in comparatie cu altii dau si link-ul de unde am luat acea informatie, tocmai pentru o mai buna documentare a celui ce a pus intrebarea.

| suntserios a răspuns (pentru helpforyou):

Lool, nu ai stiut raspunsul si dai vina pe el ca nu intelege.
El e clar ca nu intelege, ca altfel nu intreba.
Amuzant.

| helpforyou a răspuns (pentru suntserios):

Esti tu amuzant. Eu nu spun ca nu stiu raspunsul Daca te uiti, la foarte multe intrebari folosesc acest procedeu.

Daca ai chef de caterinca te rog sa iti acuti alta persoana.
Eu nu iti permit.

| suntserios a răspuns (pentru helpforyou):

Da, am observat, prin multe locuri dai copy paste la text irelevant.

| helpforyou a răspuns (pentru suntserios):

Posibil sa ai dreptate. De asta sunt apreciate raspunsurile mele.

Am vazut ca ai un procent de aproximatv 5% raspunsuri castigatoare. Poate de asta te legi de mine, pentru ca eu am aproximativ 7%.

Nu cred ca acesta discutie este in interesul comunitatii TPU.
Te-am salutat cu placere. Dar nu ma mai obosesc sa-ti raspund la aceste afirmatii care nu isi au locul aici.