Întrebare recomandată | Thunder182 a întrebat:

Salut TPU! Va rog sa tratați cu seriozitate următoarea întrebare. Deci, am pierdut azi portofelul (card bancar, card de sanatate, permis auto si buletin).
Daca a fost cineva in situația mea si imi poate spune cum se procedează pentru un exemplar nou din fiecare si cam cat costa?
Dau funda!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pui mana pe telefon si faci urmatoarele, luni dimineata, acnd se deschid birouirle;
1. Suni imediat la banca si anulezi cardurile bancare
2. Mergi la politie (evidenta populatiei) si anunti ca ti-a fpst furat portofelul si ca doresti anularea acetlor vechi si emiterae unora noi: Carte de Identitate si permis auto
3. mergi al directia de sanatate si anunti furtul cardului de sanatate si faci cerere pentru emiterea unuia nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie in primul rand sa suni sa iti blochezi cardul, stimabile. Iara asta cat mai devreme happy Pentru buletin si permis trebuie sa declari ca le-ai pierdut parca, e putin complicat. Mai poti incerca sa vezi daca cineva l-a gasit intamplator si ti l-ar inapoia, desi ar fi un gest cam prea nobil pentru 95% din oamenii de pe Terra.