| Alex20_9232 a întrebat:

Mi-am pierdut portofelul cu toate actele (permis, CI, card...) + banii. Ce pasi ar trebui sa urmez pentru a-mi reface actele si cat timp ar dura si cati bani ma costa?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand trebuie sa anunti pierderea, permisul la serviciul public comunitar pentru permise, CI la SPCLEP si cardul la banca care l-a emis, pentru a fi anulat. Odata cu anuntarea o sa afli si demersurile care trebuie facute si cat o sa te coste eliberarea altora noi. Poate ai noroc si o sa-ti fie restituite de cel care le-a gasit. Succes si numai bine!

| paulikaa a răspuns:

Ai putea sa le declari furate, daca nu ma insel buletinul si permisul daca este declarat furat nu se plateste din nou. poti incerca

| Alex20_9232 explică:

Multumesc pentru ajutor