| anonim_4396 a întrebat:

vara asta mi-am luat permisu de conducere dar am o problema.

Am 16 ani si mi-am luat permisul im America(nu e foarte greu dar daca stii bine limba te descurci si la proba teoretica si practica)dar intrebarea mea este daca pot conduce si in romania nu numai in america?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu ţi-l recunoaşte. Statul român nu are obieceiuri din astea de-a recunoaşte acte perfect legale în alte state.
Până nu faci 18 ani, n-ai nicio şansă să conduci în România cu toate că ai permis obţinut perfect legitim.

Numai bine.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Romania nu poti conduce, la noi varsta minima este de 18 ani. Numai bine!

| 1onut a răspuns:

Eu stiam ca poti si ca se poate face si la noi la 16 ani pentru scutere si pentru ceva gen de masini...
Erau si la noi niste masini cred, niste smarturi mai mici