| AllexXtreme a întrebat:

Salut TPU! Vreau sa stiu si eu daca mai poti da de permis categoria a1 ce acte iti trebuie, cate clase trebuie? B ul il am de 4 ani

Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, ai nevoie de aceleasi acte ca si la categoria B pentru a face scoala pentru A1, legea nu prevede la ora actuala un nivel de studii pentru categoria A1.

7 răspunsuri:
| Mihai1333 a răspuns:

Dacă ai deja B-ul nu ai nevoie de a1. Pentru ca poti conduce cu el vehicule care au nevoie de categoria a1 happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Bineinteles ca poti. Ai nevoie de aceleasi acte ca si la B.
Clase nu ai nevoie, conteaza sa ai S Classe.
La B nu cred ca te-a intrebat cineva daca ai liceu sau facultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihai1333):

Nu am inteles raspunsul tau. Poti sa reformulezi?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Mihai1333):

Complet eronat. Nu indu omul în eroare. B acopera doar AM.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de aceleasi acte ca pentru categoria B. Nu se cer studii, important este sa stii citi si scrie, de altfel ai obtinut categoria B, asa ca este in ordine.

| DaniTDCI a răspuns (pentru Mihai1333):

Asta am crezut si eu pana mi s-a intocmit dosar penal pentru conducere cu permis necorespunzator, cu B se conduc doar autovehicule, nu si moto.

| AllexXtreme explică:

Am inteles va multumesc pentru raspunsuri, in curand o sa am si A1 doamne ajuta.