| annonim18 a întrebat:

...Cate clase trebuie sa ai ca sa poti da la permis de conducere?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru moment, in anul 2012, este nevoie de doar 8 clase incheiate, pentru a putea face scoala de soferi in vederea obtinerii permisiului auto.

Incepand din 2013 abia, este posibil sa intre o astfel de lege, prin care se cer minim 10 clase incheiate, daca un candidat doreste sa faca scoala de soferi in vederea obtinerii permisiului auto.

| babyalexa a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,am mai cautat si eu si ai dreptate.Scz.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In legislatia rutiera nu exista o conditie de studii pentru obtinerea permisului, este destul daca stii scrie si citi.
Treaba cu 10 clase este doar o propunere de completare a legislatiei rutiere, dar nu cred ca o sa fie aprobata. Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| babyalexa a răspuns:

Trebuie sa ai 10 clase.

| annonim18 explică (pentru babyalexa):

Pai cand s-a dat legea asta?

| annonim18 explică (pentru babyalexa):

Cand s-a dat legea cu 10 clase?