| Alecsandriii a întrebat:

Salut Un site pentru achiziționarea unei arme de foc letale?
Vreau sa-mi pun dosaru pentru permis de portarmă

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În România nu poți achiziționa armă de foc letală online. Caută un magazin fizic.

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data trebuie sa obtii permisul de port-arma si doar dupa aceea ai voie sa cumperi si sa detii arma (din categoria autorizata).

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aia s-o crezi tu ca obtii arma letala. Asemenea arme pot detine, potrivit legii, doar militarii, politistii, demnitarii, magistratii, diplomatii, persoanele in exercitiul autoritatii publice, martorii sub protectie. Mai pot detine arme de vanatoare persoanele care fac un stagiu la o asociatie de vanatoare si asta dupa 2 ani.

| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca Romania este SUA? Esti politai sau parlamentar? Abia ai terminat liceul.

| Alecsandriii explică (pentru darrio2007):

Sunt peste si trebuie sa am spatele asigurat.

| darrio2007 a răspuns (pentru Alecsandriii):

Ei, pe drk! Ha, ha! Eu sunt rechin.

| Brizbriz a răspuns:

Magazin de arme, sunt pe ici si pe colo
de ex. inlocuieste Bucuresti cu orasul tau:
https://goo.gl/maps/YTYdCgiJir4C1cMNA
totusi, TREBUIE sa ai permis portarma, iar cum sa porti arma pe strada nu cred deloc ca o sa reusesti sa capeti permis, atunci o sa te intereseze de la ei si partea de transport, care e de la magazin acasa, si eventual la poligonul de tragere

insa, sincer, cred ca ai vise ude, in rrrrominica legile anti arme sunt de pe vremea comuistilor, carora le era frica de populatie, asa ca sunt draconice, si ca verificari, si ca necesitate, samd
chiar am impresia ca daca treci toate testele si toate verificarile, tot nu capeti permis fara sa apari in fata unui judecator pe care sa il convingi ca ai nevoie de arma
iar legile astea nu s-au schimbat nici acum, cu rusii la cativa km de granita Romaniei

| RxTx a răspuns:

Olx-ul este plin de tot felulnde arme si nimeni nu ia nici o măsură

| RxTx a răspuns:

Daca as avea o putere as da ordin ca toti cei ce au arme legal sa fie controlati bine de tot de exemplu la testul psihologic sa fie bagati intr-o groapa de 4 metri cubi in pământ să li-se spună o parolă
Dacă vor să iasă de acolo spun parola si gata sunt eliberați și pird dreptul de a mai primi vreo data armă de foc.

Sau dacă vor să dovedească că sunt intregi la minte si nu clachează ușor să stea in gropa aceea sa manance gandaci si sa bea apă de la condens pana rouă ploaie fără nici un fel de mâncare timp de 1 săptămână

Dar ei să nunștie cât timp vor fi lăsați acolo.

MIE MI-A SPUS UN PSIHOLOG DE LA UN SERVICIU SECRRT CĂ EL AȘA A FOST TESTAT ca să obțină job-ul de psiholog acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ai ma esti nebun, la ce ai nevoie de arma letală vrei sa omori oamenii, sper sa nu primesti niciodata permis, si pana sa i ei permis de arma trebuie sa mergi la psihiatru sa vada ei daca pot da aviz de port arma, clar nu esti sanatos la cap.

| RxTx a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu crezi ca psihiatrii isi pot da seama ca oamenii sunt nebuni sau nu?
Cunosc pe cineva care chiar este nebun ma amenitat pe mine cu pistolul
Si are permis arma de foc
Si o tine sub prrnă
Si merge din cand in cand la psiholog... si isi reinoieste permisul
Si el nuneste deloc sanatos la cap
Doar ca poatr mima se poate preface ca ar fi sanatos

| Alecsandriii explică (pentru anonim_4396):

Autoaparare fratele, am deja permis laughing) eram curios daca gasesc online sau fizic.
Dar merg in Bucuresti ca sigur gasesc multe magazine. Ma interesa un glock sau ceva 9mm

| darrio2007 a răspuns (pentru Alecsandriii):

Vrei sa depui dosarul dar ai permis. Permis de conducere sau de pescuit?