| Claudiuklm a întrebat:

Urmeaza sa ma transfer la inceputul clasei a 11 in Londra (anul viitor) si vreau sa intru la un liceu mai bunicel. Deci, intrebarea mea este daca trebuie cumva sa mai dau niste teste la anumite materii sau pur se va lua dupa media mea de intrare la liceul din Romania si notele acumulate in clasa a 9, 10 -a? ( eu vreau sa merg la real ). Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| JungleHell a răspuns:

Avand in vedere ca se trece la tara, sistem, societate difierite cred ca da. Vezi ce mai zic si altii. O alta varianta mai sigura: ia legatura cu liceul vizat le explici situatia ta si vezi ce zic si aia. Bafta!