| IceCream5 a întrebat:

Salutare,am 16 ani si de curand m-a prins politia cu un scuter de 49cc.Intrebarea mea este: cam ce amenda pot sa primesc?
Precizez ca nu mi-au facut dosar penal ci doar mi-au spus ca o sa iau o amenda.

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Ce ai voie ma? vehicul cu motor + drum public = PERMIS. trist sa nu stii codul rutier al tarii materne. si sa mai dai si sfaturi aiurea

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce ai voie? sa coduci fara permis? asta e infractiune si ar trebui sa se pedepseasca cu dosar penal. El a avut noroc ca a dat peste un politisti cu durerea in cu.r care nu si a facut meseria

| AlexGiosu1 a răspuns:

Intre 300-800 ron vei primi amenda pe mine m-a prins la 17 ani anul trecut cu tot un scuter de 49cc si mie mi-a dat amenda 500 ron dar mam rugat de el sa nu imi faca dosar penal. Ai grija ca politia asta abia asteapta sa dea amenzi. Funda?