| AnonimusBDPP a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de cazari in regie Bucuresti, eu sunt student in poli si as dori sa bag pe cineva dinafara universitatii, care este anul 1 in cazare in Regie, si as dori sa stiu daca se poate si ce este de facut, daca stie cineva, multumesc!

1 răspuns:
| oprescudorin11 a răspuns:

Daca bagi persoana respectiva in camera in care esti si tu cazat, este deja numai treaba ta. Eventual poti sa declari persoana ca sa nu se creada ca faci subanchiriere si ai lua bani neimpozabili de la persoana. Oricum sunt greu de dovedit.