| Amlg0 a întrebat:

Salutare!
Am si eu o intrebare pentru un scuter de 50cc in ce ordine se face inscrierea la primarie? Trebuie întâi itp-ul si asigurarea făcute ori întâi înscris și după celelalte, mă mai interesează pretul asigurarii si ce taxe sunt percepute pentru inscriere dacă aveți idei.
Mulțumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a fi inregistrat la primarie pe numele tau trebuie sa ai ITP si asigurarea RCA facute.
Pretul asigurarii il afli la societatea de asigurare iar taxa de inregistrare la primarie, acestea fiind stabilite de fiecare societate de asigurare si de fiecare consiliu local, astfel ca pot diferi.