| aMpLiNcR a întrebat:

Salutare, are cineva idee ce acte sunt necesare pentru a vinde un logo pe firma? Am firma infiintata de ceva ani cu mai multe coduri caen dar principalele sunt pentru publicitate, grafica si fotografie. Cand creez un logo pentru o firma si vreau sa o vand, scriu in contract si factura servicii de design grafic si gata? sau mai e nevoie de multe alte acte? Mentionez ca cel care cumpara vrea sa inregistreze la OSIM. Multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In contract si pe factura scrii exact la ce te angajezi si ce-ai facut, respectiv creare logo.
Nu este nevoie de alte acte, indiferent pentru ce foloseste clientul logo-ul creat de firma ta.