| Georgian22 a întrebat:

Salutare, aveți idee daca comercializarea pumnalului de tip box metalic este ilegala?
Am primit cadou 2 pumnale si doresc sa le vand pentru ca nu ma pasioneaza, voiam sa stiu daca e ilegal.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este ilegala, poti detine si vinde asemenea obiecte, in schimb este ilegala purtarea la anumite evenimente si in anumite locuri si folosirea fara drept.

1 răspuns:
| Werrich a răspuns:

Salutare, avand in vedere ca se vand la liber pe site-uri nu este ilegala vanzarea.
Exemplu: https://www.olx.ro/oferte/q-pumnal/