| thunder11 a întrebat:

Salutare, am 15 ani si mereu cand merg in aeroport ma pasioneaza ca pe viitor sa ma angajez la securitate la un aeroport sau orice job acolo. Nu stiu imi da asa un vibe placut si linistit chiar daca e o nebunie totala, aveti idee daca se platesc bine altfel de joburi si cat de greu este sa obtii unul?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca om la securitatea aeoportului trebuie sa fii terminat liceul si luat BAC-ul, sa faci un curs special de cateva luni pentru securitate si legi vamale si sa cunsoti foarte bine limba engleza, atat scris si vorbit, ca sa fii eligibil pentru asemenea post.
Mai sunt cateva conditii pe care trebuie sa le indeplinesti, sa nu ai dosar penal, cazier samd

| Standt a răspuns:

Doar la securitate? Inseamna ca nu ai asteptari mari de la tine.
De ce nu vrei sa inveti si sa fii mecanic, inginer in aviatie? Alea sunt posturi bine platite. Daca faci scoala in directia asta esti angajat automat.