| Florentin01 a întrebat:

Ce documente, acte si formulare trebuie mai exact in cadrul unei firme ce se ocupa cu vanzarea online, in afara de registru de casa, contracte de munca si contracte cu furnizorii? Stiu, o sa-mi spuneti ca sa imi angajez un contabil sau sa colaborez cu o fima de contabilitate ca sa se ocupe ei de asta. Fiind la inceput, nu am suficienti bani pentru a mai angaja un alt om sau colabora cu alta firma. Multumesc anticipat si rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Registru de casa nu e musai sa ai. Poti tine absolut toate evidentele online. Nu ai nevoie decat de un dosar in care sa tii actele infiintarii firmei si unul in care sa ai facturile de intrari si iesiri.
Va trebui sa ai mereu la sediu caietul unic de control.
Si atat.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca n-ai bani nici pentru un contabil, atunci inchide-ti firma inainte sa fii amendat, fiindca te va costa mai putin!