| Spurtzizc a întrebat:

Pentru un magazin online pot sa cumpar produse din CHINA pentru ca sunt mai ieftine?

Imi trebuie acte?

Trebuie sa colaborez cu vreo firma de curierat sau le trimit prin posta?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E treaba lor cu ce le trimit dar trebuie sa ai o o firma si ei sa-ti trimita facturi. In caz contrar te trezesti cu ANAF-ul pe cap si ai ars-o.

Răspuns utilizator avertizat
| claudia5fabules a răspuns:

Buna. Incearca sa cumperi produse care sa corespunda normelor UE. Le cumperi cu factura, le vinzi pe factura (sau bon fiscal). https://banggood.com de exemplu nu are taxa de livrare - cel putin nu cand am luat eu, dar eu am luat chestii mici, pentru uz personal.