| DS_Sedat_1993 a întrebat:

Salutare! Daca am permisul anulat in Romania si ma duc in Moldova si iau permisul acolo o sa fie valabil?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa til schimbi in tara, nu ar fi problema trebuie sa til accepte apoi primesti din nou carnet romanesc

| Violleta2022 a răspuns:

In toate tarile din lume ti se cere cazierul, inclusiv in Moldova.
Daca prin absurd ai luat permis in Moldova, in Romania tot nu ai putea sa sofezi, fiindca in Romania tu NU mai ai voie sa sofezi, odata ce legal ai permisul suspendat.

| VoidEternal a răspuns:

Nu.

| Brizbriz a răspuns:

Intrebarea ta de fapt suna asa:
"e Moldova destul de GAURA la modul ca politia nu are calculatoare deloc sau macar nu pot primi informatii de la politia romana?"

nu, nu stiu raspunsul, dar acum sunt curios tongue

| Trixt3r a răspuns:

Eu cred ca si in Moldova o sa-ti ceara cazierul si o sa apara ca ai permisul anulat in Romania.