| nebunelullll a întrebat:

Salutare. De 1 luna un barbat ma suna zilnic de cate 10-20 de ori, uneori cu nr privat, uneori cu numarul lui(Orange) si face amenintari si sustine idei ca membri din familie fac anumite chestii in timp ce noi suntem acasa toti. Pe scurt minciuni si amenintari, si cum ca ne urmareste etc. Cum pot afla cine este aceasta persoana? Mentionez ca nu are niciun cont (ex: Facebook, whatsapp) inregistrate pe acel numar. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| moshulica a răspuns:

Ai sanse ff. mici sa afli cine este persoana daca foloseste o cartela telefonica. Singura posibilitate este sa discuti cu parintii si sa depuneti o plangere la politie.

3 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Ii poti spune ca suni la politie si chiar sa faci acest lucru

| alinadianaaa a răspuns:

Mergi la politie si faceti o reclamatie pentru amenintari si santaj.

| Dorito a răspuns:

Politia si cei de la Orange. Ei ar trebui sa detina toate informatiile. Le ceri sa iti spuna numarul/numele persoanei care te-a sunat la o anumita ora.