| Ovidiupop227 a întrebat:

Este obligatorie cartea de salvare a masinii? Stiu ca a fost un proiect in 2015 dar am citit un articol de anul trecut ca nu este obligatorie aceasta carte de salvare. Stie cineva daca anul asta e obligatorie?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu este obligatorie si nici nu cred ca cineva va cauta dupa ea cand tu esti blocat inauntru!
http://bit.ly/2EbHv5o

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera actuala nu prevede "cartea de salvare a masinii", se pare ca este numai un zvon fals, asa cum au fost multe alte zvonuri.