| RegeleCornet a întrebat:

La intoarcerea in tara, fiind minor, mai am nevoie de insoțitor?
Va multumesc!

4 răspunsuri:
| Evelinmariaa a răspuns:

Da. Insa daca vii cu avionul părinții îi pot face procura uneia dintre stewardese

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu masina, da.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu ai nevoie. Nu vor fi probleme la intoarcerea in Romania dar politia de frontiera va fi obligata sa efectueze anumite verificari. Pe avion s-ar putea sa nu-l primeasca dar cu autocarul poate veni.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de varsta si cu ce mijloc de transport vii.
Cetatenii romani sunt lasati sa intre in Romania, daca fac dovada cetateniei cu actul de identitate (carte de identitate sau pasaport). In schimb, daca vii cu avionul, companiile aviatice accepta neinsotiti doar minorii peste 16 ani, cei sub 16 ani trebuie sa aiba insotitor major si unele percep o taxa pentru asta.