| sey1994 a întrebat:

Buna.
Sora mea are aproape 15 si a venit cu procura din Romania, acompaniata de un prieten, in vizita in Anglia.
E nevoie de procura sau de insotitor la intoarcerea in tara sau poate calatori singura, deoarece se intoarce in tara ei(repatriere)?
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La intoarcere nu este nevoie de procura, dar este obligatorie prezenta unui parinte, care sa insoteasca copilul la vama si sa-l predea in grija insotitorului de bord.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La intoarcere are nevoie doar de insotitor.

| mihai69 a răspuns:

La întoarcere nu mai e nevoie.

| Skarr a răspuns:

Nu are nevoie de procura la intoarcere, doar la iesire.
Dar nu cred ca poate calatori fara insotitor