| HadesSs a întrebat:

Salutare,ma poate ajuta cineva cu legea sau ordonanta de urgenta si articolul unde scrie ca de la 1 ianuarie 2018, contributiile angajatorului trec in randul angajatului?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este vorba de Codul fiscal, astfel cum a fost modificat prin OUG nr.79/2017, OUG o poti citi si aici:
https://static.anaf.ro/static/10/Anaf/legislatie/OUG_79_2017.pdf

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ministrul muncii Lia Olguta Vasilescu ai numarul ei? Sună o repede ca ei se tot razgîndesc calulează recalculeaza pensii salarii legi ordonante.

| sofisis a răspuns:

Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 79/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr. 227/2015 privind Codul fiscal.
Cred ca de ea este vorba. Explica noile contributii sociale ale angajatorilor.

| HadesSs explică (pentru sofisis):

Mersi avem nevoie de o baza legala la o decizie si nu gaseam exact unde spune.