| 12345678o a întrebat:

Salutare, merg cu autobuzul la niște rude în vizita, de la Chișinău spre Berlin și vreau sai bucur cu niște produse de casa... Întrebarea este urmatoare:Ce este permis sa am în valiza din produse alimentare, astfel în cit sa nu fie probleme la vama(am înțeles ca produse de carne și lactate este interzis) dar murături, peste, borcane cu legume?

1 răspuns:
| Romii_Romina_1996 a răspuns:

Pai borcane cu legume ai putea sa duci, carnea si celelalte nu le poti duce deaorece ti se vor strica, dar in schimb, ai putea sa iti duci borcane cu legume si muraturi..la peste nu pot sa confirm nimic...in conserve doar, dar poti sa duci pate.