| 12345678o a întrebat:

Salutare, merg cu autobuzul la niște rude în vizita, de la Chișinău spre Berlin și vreau sai bucur cu niște produse de casa, vreau sa întreb mai exact ce este permis să-mi pun în valiza, asa ca la vama sa nu fie probleme (am înțeles ca produse lactate și carne este interzis) dar murături, ceva conserve, borcane cu legume?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu ai voie cu alcool, țigări (mă rog, doar pentru uz personal) sau cu produse perisabile de orice fel.

| Staif a răspuns:

Produsele perisabile sunt interzise. Conservele, numai daca sunt cumparate din magazin cu eticheta originala.

| OnTopic_ClaudiuOwn_1974 a răspuns:

Din cate stiu este permis sa pui orice ce nu miroase tare sa deranjeze alte persoane.
Acuma nu stiu daca este si corect.

| 12345678o explică (pentru OnTopic_ClaudiuOwn_1974):

Nici eu nu sunt sigura de asta și vreau sa aflu părerea altora, în deosebi a celor ce sunt siguri în răspuns