| Anonimuserr a întrebat:

Se poate face doctoratul fara masterat? adica imediat dupa licenta? Sau in concomitent cu masteratul?

5 răspunsuri:
| SantaAndrei a răspuns:

Da, se poate.

Singura problema e ca nu prea o sa fi acceptat la un program de doctorat fara sa ai masteratul facut. Ai sanse doar daca ai avut rezultate descoperite(ai facut vreo descoperire, ai vreo teorie noua despre ceva, etc.)

| Purec a răspuns:

Se poate. dar sincer nu cred ca o sa fi admis fara master. Cat despre a le face concomitent, depinde de universitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,normal.

| Andrusccaaa a răspuns:

Da