| hellen24 a întrebat:

Masteratul trebuie neaparat sa fie in acelasi domeniu cu licenta sau poate fi dintr-un domeniu total diferit?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu neaparat. Poate fi master de aprofundare (in același domeniu) sau de completare (poate fi făcut ori la facultatea ta la orice specializare ori la alta facultate sau alta universitate).
Dar trebuie sa se și lege cumva. Adică dacă de ex tu ai terminat ingineria ar fi total aiurea și inutil sa faci master la litere. Hai ca la limbi străine mai merge dar litere...

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pote fi facut in orice domeniu vrei si te descurci

| doctorandus a răspuns:

Masteratul poti sa-l faci la orice facultate la care esti admisa. Pentru asta trebuie sa vezi concret conditiile de admitere la fiecare masterat la care ai vrea sa te inscrii.