| jedi_7867 a întrebat:

Se poate iesi din tara (zbor la Paris) pe data de 19 daca expira Cartea de Identitate pe 20? Pasaport nu exista.

12 răspunsuri:
| hax0r a răspuns:

Da

| hax0r a răspuns:

Pleci pe 19. Nu ar trebui sa existe probleme. Suna la un serviciu de informatii sau la aeroport. daca exista probleme cred ca se poate intocmi ceva act de identitate temporar dar nu sunt sigur

| octavianpas a răspuns:

Nu.Trebuie schimbata cartea de identitate.Stiam ca daca mai sunt 6 luni pana la data expirarii nu poti iesi din tara.Se rezolva la urgente, dar e taxa un pic mai mare.

| lexony a răspuns:

Nu, nu poti iesi din tara cu Cartea de Identitate care mai are o zi pana la expirare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@hax0r-cum treci de vama la aeroport cu buletinul expirat, si fara pasaport?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@jedi-din tara...ai sanse 50%sa iesi.
Daca tu te intorci din Paris pe 21...cum iesi de acolo cu buletinul expirat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... te tin acolo.Nu ai cum iesi.
Trebuie sa iti innoiesti cartea de identitate.

| jedi_7867 explică:

@Criticul & hax0r : ceva mai multe detalii pentru ca nu-mi pot da seama daca este o parere personala sau ceva bazat pe cunostinte.

| jedi_7867 explică:

@criticul atentie! pe 19 nu este inca expirata cartea de identitate.

| jedi_7867 explică:

Pai sunt la intoarcerea in tara... ce poate sa-mi faca? Sa ma tina in Franta?

| gina2010 a răspuns:

Nu. actul trebuie sa fie valabil 6 luni din data plecarii.