| anonim_4396 a întrebat:

Se vor micsora si pensiile pentru handicap?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cate am auzit si citit se pare ca nu. Dar, la noi, nu poti fi niciodata sigur de ceva, pana nu se intampla.

| Marcian a răspuns:

Pai daca o sa micsoreze pensia acelei batranute(de prin Harghita sau vreun judet de munte) ce are doar un leu(da, un leu, ati citit bine) tu ce crezi.Astia n-au nici scrupule nici creier.

| claudiea79 a răspuns:

Nu se vor micsora indemnizatile pentru handicap. eu am 200 de lei daca mi-ar lua 15%as ramine cu 50 de lei. ar fi sinucidere curatanu micsoreaza de la cei cu handicap. sa taie din pensia lui costiniu ca cistiga 160 de milioane pe luna. sa ia de la profesorii care au salarii de 300 de milioane la facultatile de stat. sa ia de la aia de la distrigaz 200 salarii pe luna.

| Kaname a răspuns:

Din cate am inteles (nu stiu sigur) nu se vor scadea. Daca am gresit scuzati-ma si corectati-ma!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca se vor tine de cuvant, atunci alocatiile pentru copii si indemnizatiile persoanelor cu handicap nu se vor micsora.

| nemesis_2750 a răspuns:

Da se micsoareaza din mai multe cauze pe care le gasesti aici http://tiny.cc/5ucfb