| calubalan a întrebat:

„Şi mie mi-au stricat, doamnă, straturile de roşii la Bucureşti" îi spune preşedintele unei femei cu casa inundată. Apoi râde... http://tinyurl.com/3yj8nnf
Asa iesim din criza, asa scapam de inundatii, asta este atitudines pe care trebuie sa o aiba presedintele?!

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Presedintele nostru s-a comportat ca un ...necioplit,ca sa folosesc un cuvant frumos! Dar a avut si dreptate in unele privinte! Din pacate! (Si nu sunt fan al presedintelui ca spun asta!)

| valy a răspuns:

Il doare pe el in c. ca sunt inundatii, sau ca nu avem ce manca.pe ei ii intereseaza sa faca burta cat mai mare.si sa aiba bani sa schimbe masinile in fiecare an, sa aiba facturi la telefon de zeci de milioane.nu ii pasa de ce se intampla oamenilor.

| claudiea79 a răspuns:

Nu presedintele trebuie sa va ajute la inundatii.trebuie sa va ajute primarii din orasele inundate.de viceprimarii. armata ajuta si pompierii.si voluntarii ar trebuie sa ajute la formarea digurilor. cei din galati sa nu mai stea cu berea in mina la circiuma. ce sa faca basescu? sa va faca case pe care sa nu le mai puneti linga riuri? oamenii sint vinovatii pentru ca au taiat padurile si au vindut lemnul. si i-au facut case linga ape. ce sa faca presedintele? sa faca el dug nu este asta treaba lui. vreti prea multe. nu stiti atributile presedintelui, nu mai criticati aiurea. cind in polonia erau inundatii rominii nu sau pregatit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo claudiea79

| calubalan explică:

Cert este ca trebuie sa schimbam mentalitatea si atitudinea noastra a tuturor romanilor. La fel de adevarat e ca acum cei afectati de ape au nevoie de ajutor si nu de educatie.

| psihox a răspuns:

S-a scris intr-un ziar ca daca pui alcool putin in sticla si-l diluezi cu mai multa apa si faci ''puf-puf'' pe rosii, acestea se vor infrumuseta la fel de frumoasele romance.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu spun decat atat: "Bogatul nu crede saracului". Niciodata!