| Cateluta_Ungureanu_1972 a întrebat:

Sint casatorita de 11 ani am avut probleme cu sarcina si nu am mai putut sa am copii sotul meu are 1 copil si eu l-am infiat acum vrea sa se desparta de mine si sa se duca la o alta femeie si vrea sa imi ia copilul ce sanse am eu sa nu mil ea si cine are mai multe drepturi tatal natural sau eu care l-am infiat

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sansele sunt egale, ambii aveti aceleasi drepturi privind minorul. Ramane ca instanta, in baza probelor administrate si a optiunii minorului, sa hotarasca la care va stabili domiciliul minorului.