| SaveTheNature a întrebat:

Situatia din Ucraina, ar putea provoca un conflict pe o scara mai larga (gen razboi )? avand in vedere faptul ca ei se afla la rascrucea dintre UE, si Rusia?
Cetatenii vor libertate, vor UE. Ucraina este la mana Rusiei, deci cu un picior in Rusia cu altul in Europa libera.
F.M.I are interese.
NATO are interese.
Americanii isi vara nasul peste tot - si in Libia si in Siria si prin Iran.
In Trasnistria n-au ce cauta, mai ramane acuma cu Ucraina sa profite, si sa se infurie Rusii. Ca cu Chinezii mai staui la masa da cu Rusii bautori de votka nu prea.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o sa fie un razboi cu interventie externa, cel mult un razboi civil, desi nu este prea probabil nici acesta. Mai repede s-ar putea sa fie o lovitura de stat sau revolutie.

| SamSon a răspuns:

Pana la urma, toate tarile au interese. Un,, razboi'' nu cred ca o sa se faca, e mult prea mare spus,, razboi'', poate tot scandaluri zonale. Asa a fost si pana acum si probabil asa va fi-n continuare-n lume, fiecare vanzandu-si doar interesele lui.

| BiuL a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt altele care se intampla acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă pui problema aşa... Davai ceas! De la Nistru pân' la Tamisa. Şi viceversa.

| Dragosdoar a răspuns:

A trecut timpul, vremurile s-au schimbat. E foarte posibil acum