| anonim_4396 a întrebat:

Somajul este luat in calcul la sporul de vechime

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Somajul nu este luat in calculul sporului de vechime pentru pensie.

daniela
| daniela a răspuns:

Perioada de somaj e considerată vechime în muncă şi se va lua în calcul la stabilirea drepturilor de pensie.

| borsec a răspuns:

Nu este luat in calcul somajul atunci cand ti se calculaeza sporul de vechime pentru pensie.

| nicky a răspuns:

Eu stiu ca se tine cont si de perioadele de somaj la calcularea vechimii, poti sa te interesezi la Directia Muncii pentru. a fi mai sigura.

| nicoleta_5825 a răspuns:

Da

| loredanarotariu a răspuns:

Somajul este considerat stagiu de cotizare si se ia in calcul la stabilirea pensiei. Somajul nu constituie vechime in munca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1 an si 5 luni

| andrei_9142 a răspuns:

Da, este! Sa fii somer este o onoare si pentru asta primesti pensia la finalul activitatii!

| sorinho a răspuns:

Sunt sigur ca nu. ce spor de vechime cand nu lucrezi... stai si mananci bani statului... ce bine ar fi! oricum ne fura prea mult