| marylenam a întrebat:

Lucrez in invatamant.La concediul de odihna, pe fluturasul de salariu nu apare sporul de vechime, deci nu este luat in calcul la salariul realizat.Este o greseala?

5 răspunsuri:
| csintalan a răspuns:

Pe fluturas pozitia 4 Sp. vech, trebuie sa apara, dar atentie 0-5 ani debutant nu apare, in rest da.

| bozo a răspuns:

Greseala este ca lucrezi in invatamant. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sporul de vechime se aplica doar la salariul pentru timpul efectiv lucrat!

| rodyca a răspuns:

Nu este obligatoriu sa se consemneze in fluturasi metoda de calcul a retributiei ( cote procentuale...)...pentru mai multe detalii consulta statul cand il semnezi, la sf. de luna sau cand sunteti convocati...

| ada_6439 a răspuns:

Da