| LanguageMaster a întrebat:

Stagiatura unui avocat este mai grea decât stagiatura unui magistrat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca este mai grea, cred ca sunt cam la fel, avand in vedere ca ambii lucreaza si invata in acelasi timp, sigur ca la cauze mai usoare.

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Clar nu e mai greu la avocati, magistratii au mult mai multe responsabilitati din prisma meseriei lor decat avocatii, deci si stagiatura trebuie sa fie mai grea pentru ca sunt notiuni mai multe sau mai complexe.
e ca si cum ai spune ce este mai greu sa fii asistent sau medic?