| Lidermann a întrebat:

Sunt angajat cu 2 ore pe carte de munca si muncesc 6 e legal?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si de ce muncesti 6 ore? Esti cumva platit pentru toate orele muncite?

regis
| regis a răspuns:

Acuma serios, lasand la o parte litera legii, tie cum ti se pare ca e?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e legal, chiar daca te plateste cel mai probabil nu declari veniturile alea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e legal. Deceaba muncesti 6 ore daca primesti un salariu de 2 ore. Deci ilegal.

| dudu13 a răspuns:

E nu legal, dar daca te plateste pentru orele lucrate e ok happy

Răspuns utilizator avertizat
| Lidermann explică:

Sunt platit dupa contracte, iau comision dupa fie care, de exemplu daca nu fac nici macar un contract pe luna iau salar zero! Plus ca mai trebuie sa si conduc zilnic! si nici pentru asta nu iau bani!