| jamillaemilia a întrebat:

Sunt in germania d cateva luni, si de plictiseala am descarcat cateva filme, abia mai tarziu am aflat ca este ilegal, asa ca m/am gandit sa vizionez online in seara asta un serial, si, surpriza, mi/a aparut un mesaj de la politie, achtung nu stiu ce(nu vorbesc germana). toata ideea este, ar trebui sa imi fac griji, o sa iau amenda? va rog un raspuns.stau foarte stresata

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca este doar o atentionare (achtung inseamna atentie). Din cate am citit si a fost si o postare pe TPU, in Germania se urmaresc cei care folosesc torente si daca persista si dupa atentionare sunt pedepsiti cu amenzi mari, se pomenea de cateva mii de euro. Nu mai descarca de pe torente, sterge-ti din calculator ce ai si vizioneaza doar continut gratuit si nu vei avea probleme. Numai bine!

1 răspuns:
| Liptonel a răspuns:

Daca iti mai apare mesajul incearca sa il traduci cu google translate, macar sa intelegi ce vor sa zica. Poate doar te atentioneaza.
Nu stiu cum e sistemul pe la ei.