| Ionut58282856 a întrebat:

Sunt in Italia. Am 17 ani. As putea sa imi fac un card la banca online si sa imi intre bani si sa pot sa ii scot cand am nevoie de ei? Mai sunt 6-7 Luni pana la ziua mea. Vreau sa stiu doar de card. Vreau sa imi fac online si sa pot sa scot de pe el din orice tara. Nu stiu daca e categoria corecta. Vreau fara raspunsuri inutile ca imi pierd timpul

2 răspunsuri:
| Oana1308 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi direct la banca si sa întrebi, acolo cu siguranță vei primi mai multe răspunsuri la intrebarile tale, decat pe net.

| Daimlerica a răspuns:

Cel mai usor si rapid e sa deschizi un cont revolut. E valabil oriunde in lume. Acum ai si optiunea de cont pentru economii unde primesti dobanda zilnic pentru banii tinuti pe cardul lor. De exemplu daca ai 1000e pe cont primesti de la 25 la 45 euro pe zi in functie de tipul de cont si transferurile sunt instant. https://t.ly/tNChg
Bafta!