| emelgy2k18 a întrebat:

Sunt minor si am facut procura sa plec din tara pe data 13.08 dar de fapt cum sunt eu mai prost plec pe 6.08 nu pe 13 cei de la vama o sa ma lase sa trec? Si plec insotit de steward.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca data de valabilitate a declaratiei notariale (nu procura) este incepand cu 13.08. 2018 nu te vor lasa sa iesi din tara mai repede. Tatal tau va trebui sa faca alta declaratie. De altfel putea sa treaca in declaratie ca poti pleca incepand cu 1.08 sau chiar mai repede.

1 răspuns:
| Mirris a răspuns:

Sora mea a plecat cu avionul insotitoare fiind o stewardeza, insa pana la aeroport a dus-o tata.