| Ade_Adelin_1995 a întrebat:

Hey TPU.
Asi dori sa plec in Slovenia, la un meci de handbal, eu sunt minor, o sa imi faca procura ambi parinti, dar nu o sa fiu insotit de ei.
SI am auzit zvonuri ca Vamesi te pot lasa in vama? ii sa intamplat cuiva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Desi nu spui banuiesc ca faci parte din lotul echipei.
Parintii trebuie sa dea o declaratie (nu procura) la un notar public, prin care isi dau acordul sa pleci in Slovenia si indica un insotitor major, poate sa fie antrenorul echipei sau alta persoana majora care merge cu echipa.
Si daca mergi ca sustinator procedura este aceeasi.
Daca ai declaratia si un act de identitate (cartea de identitate sau pasaport) nu o sa fie probleme cu iesirea din tara.

| Ade_Adelin_1995 explică (pentru Ioandelasal):

O sa plec ca suporter, am pus intrebarea ca am auzit zvonuri cum nu te-ar lasa sa treci daca nu esti insotit de un parinte
Multumesc mult

| CataC a răspuns (pentru Ade_Adelin_1995):

Salut
Nu trebuie sa fie parinte, dar nu poti neinsetoti de un major. Banuiesc ca va duceti in grup, trebuie ca o persoana majora din grup sa fie de acrod sa-ti fie insotitor, iar parintii sa delare la un notar public ca sunt de acord sa pleci si sa indice insotitorul. Stie notarul exact cum trebuie formulat.
Laudabil ca mergi la 17 ani sa sustii echipa si dincolo.
Bafta

| Ade_Adelin_1995 explică (pentru CataC):

Da happy Oltchim Rm.Valcea vs krim ljubljana

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Iti vor face procura pentru un insotitor adult.Antrenorul sau altcineva din lotul cu care mergi in Slovenia.