| milanbajaka a întrebat:

Sunt minor si vreau sa trec vama cu sora mea, am facut o autorizare legala la notar, dar nu mai gasesc documentul fizic, am doar o poza digitala, pot sa trec vama doar cu poza sau nu?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, trebuie sa ai declaratia notariala a parintilor in 2 ex. fizice, din care unul ramane la politia de frontiera.

| darrio2007 a răspuns:

Nu poti doar cu poza. Era un act important, cum de nu-l gasesti?
Daca l-ai avut vreodata.

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie documentul in original, altfel nu se poate trece cu poze, ca pot fi fake.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Doar cu poza, nu.