| WeAreSmart a întrebat:

Sunt multi tigani in Romania?

Răspuns Câştigător
| ecoduri a răspuns:

Poti afla la fiecare judet cati tigani (romi) sunt in acea localitate singur cu grafic / procente etc:
de ex Arad:
http://www.ecoduri.com/recensamantul-populatiei/Arad/Arad.php#etnie

7 răspunsuri:
| raresandrey a răspuns:

Vreo 2 milioane si se inmultesc inca.

| darrio2007 a răspuns:

Potrivit celui mai recent RECENSĂMÂNT, în România trăiesc 16, 79 milioane de români (88, 9%), 1, 22 milioane de maghiari (6, 5%) şi 621.600 de romi (3, 3%). Sursa:http://www.gandul.info/......a-11082351

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

1 milion de unguri?! Oribil. Despre nomazii tuciurii nici nu mai vorbesc, că la câţi stau prin tufe, canale sau clădiri abandonate, nimeni nu le poate ţine socoteala totală.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este statistica facuta la recensamant.Cei inregistrati.Dar mai sunt si neanregistrati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

La asta mă gândeam şi eu. Sumbră situaţie.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da.

| Alexandru0007 a răspuns:

Da,si se inmultesc in continuare.ca si romanii.ai ceva cu ei?