| Edy_9245 a întrebat:

Sunt nascuta in 1957 in luna a 3-a, in ce an pot iesi la pensie?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

In noiembrie 2017 la varsta de 60 de ani si 8 luni --- vezi tabelul, cu un clik pe "Anexa nr.5 ", din link-ul:http://www.cnpas.org/......sions.psml

| AdyColt a răspuns:

In aprilie 2018, daca ai zece ani vechime cel putin. La cerere in 2016. Funda?

| Morosanu_Dumitru_1999 a răspuns:

In 2022 dupa noua lege care prevede iesirea la pensie la 65 ani

| AggroVv a răspuns:

Orice om iese la pensie la 65 de ani.
Daca tu nu ai muncit 65 de ani, ci mai putin, salariul dvs. o sa fie desigur mai mic decat al altora, depinde si de studii, cred.