| toldo a întrebat:

Sunt sgv si am fost mutat in alta garnizoana la cerere. pot beneficia de compensatie pentru chirie chiar daca am specificat in raport la mutare ca am locuinta proprietate personala? mentionez ca locuinta o am la 48 de km de unitate.

3 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Daca te-ai mutat la cerere nu mai poti beneficia. Puteai beneficia doar daca mutarea se facea in interesul serviciului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Atâta timp cât ai cerut "la cerere", pierzi acest drept.
Solicită la biroul management - resurse umane, extrasul din Ordinul intern al unității care specifică acest drept și până unde se întinde el!
Pa, pa.