| Hmarian a întrebat:

Buna ziua! Am facut un contract cu rds rcs pentru un serviciu de televiziune, mentionez ca nu aveam contract de inchiriere sau titlul de proprietate! Dupa un an un prieten de al meu si.a cumparat o proprietate de la un dezvoltator imobiliar in rate si m.am mutat acolo! Am mers la rds rcs sa imi mute abonamentul la noua locatie si mi.au spus ca nu le da voie dezvoltatorul sa puna ei televiziune acolo si ca trebuie sa fac dovada prin contract de închiriere! Fara dovada nu mi.au reziliat contractul! Intrebarea mea este : De ce cand s-a facut contractul nu s-a cerut contract de inchiriere si la mutare se cere?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti exact, in mod normal trebuiau s-o faca si prima data.
Singurul motiv valabil este ca trebuie sa dovedesti ca stai acolo si nu se poate fara a avea acolo domiciliul sau resedinta (viza de flotant) iar pentru a obtine viza trebuie sa ai contract de inchiriere.