| CapDeSfecla a întrebat:

Sunt singurul care observa ca posturile si videoclipurile de pe Youtube care fac referire le fascism/nazism,extremă dreaptă în general, sunt cenzurate/șterse iar cele ce fac referința la comunism, socialism sunt lăsate asa? De ce?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca nazismul e interzis prin lege

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai doar parțial dreptate. Mai este multă extremă dreaptă pe Internet. Sunt cenzurați militanții care incită la ură și violență.

| Alexandrionelu a răspuns:

Pentru ca naziștii au pierdut războiul, iar comuniștii au fost de partea câștigătorilor.
Întotdeauna dreptatea este de partea câștigătorului, nu ți-ai dat seama?

| ArmyCaptain28 a răspuns:

Sunt interzise prin lege organizatiile naziste, fasciste, folosirea simbolurilor, lucrurile cu caracter rasist in general. Comunismul nu este interzis si este accesibil atat pe YouTube, cat si pe alte platforme.