| adrianpetrican a întrebat:

Sunt trader cu criptomonede! Mi-am recuperat contul! Am gasit sa nu zic ce scris de pe contul meu! Contul mi-a fost spart in ianuarie 2016! Intrebarea e daca trebuie sa fac pfa pentru a face profit din criptomonede!

7 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Hmm... Tot tu esti acela care fura 4$ de la copii din SUA?
Ma si intteb, oare acele criptomonede au fost stranse/minate pe munca ta sau stranse din scam-uri de la copii din SUA?

| adrianpetrican explică (pentru LPCTSTR):

Au fost stranse prin minare

| Doja a răspuns:

Le vinzi, declari la anaf ca persoana fizica "alte venituri" la anul'. Impozitul va fi (cel putin deocamdata) la 10%.

Nu trebuie sa-ti faci pfa. Ce trebuie sa ai grija e cu transferurile bancare, sa nu muti sume f mari daca nu vrei intrebari inutile. Si inca o chestie, bancile la noi au prostul obicei (nu intotdeauna, dar zic ca sa stii) sa inchida conturile cu venituri de crypto.

| adrianpetrican explică (pentru Doja):

Pot sa retrag si pe card de debit?

| Doja a răspuns (pentru adrianpetrican):

Nu exista "retrag pe card de debit". Retragi pe intr-un cont, iar daca contul respectiv are un card atasat atunci poti folosi cardul cu banii respectivi.

| adrianpetrican explică (pentru Doja):

Si cand inchide banca contul inseamna ca pierd banii sau ma lasa sa ii retrag?

| Doja a răspuns (pentru adrianpetrican):

Conturile se inchid doar dandu-ti posibilitatea sa-ti retragi banii, fie intr-un alt cont fie cash.

Bancile nu au dreptul sa iti fure banii