| Anna0111 a întrebat:

Sunteti de acord cu unirea Basarabiei cu România? Eu sincer sunt!

32 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns (pentru suntserios):

Aaa, stai ca tu esti in Romania! Scuza-ma, sincer, tot timpul uit ca stirile la tv acolo se rezuma la arestarile DNA si lenjeria feluritelor 'vedete'.
Vorbesc despre emigrantii din Africa, ei sosind cu miile in fiecare saptamana in tarile din vestul Europei si avand mult mai multe drepturi decat romanii aflati acolo.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru pufulescu):

Esti pe un site din Romania... nu toti din tara au plecat la capsuni. Acum esti ca in povestea cu taranul ala pe care la pocnit grebla in cap si brusc si a dat seama ca e roman.

Suntem cetateti ai UE si avem aceleasi drepturi in uniune la fel ca germanii sau francezii, trebuie doar sa stim sa profitam de ele. Da asa suntem noi romanii, e mai simplu sa ne plangem de mila si sa ne bagam in galeata cu rahat. Daca tie iti place sa te compari cu africanii e problema ta, dar e o chestie generala la cei plecati din tara sa arunce ru rahat in ce au lasat in urma.